Rakovina - zakázané léky

 
Velmi zajímavý je dokument: „Rakovina – zakázané léky“.  Ke zhlédnutí  je  např. na stránkách https://www.youtube.com/watch?v=ElHvvn0B54A.
  
Ve filmu jsou popsány snahy o zmanipulování onkologického průmyslu (Rockefeller, Carnegie, Morgan) – velká finanční podpora lékařských fakult, kam byli na  oplátku do správních rad dosazení jejich lidé a výuka nasměrována k prosazování farmaceutických léků a nákladných operací. To si vyžádalo vznik velkého systému vybavených nemocnic. Vzkvétal průmysl farmaceutický, technologický i průmysl s medicínskými patenty. Doktoři upravili vzdělávací standardy a normy a vyloučili jakékoli jiné možnosti léčby. Většinu klinického výzkumu získaly pod kontrolu farmaceutické společnosti, jejichž cíl je více než jasný – vysoký zisk. Doktoři pak léčí na základě informací, které dostanou od farmaceutického průmyslu. Dle autora v podstatě neexistuje zájem nalézt lék na rakovinu, neboť rakovina je obrovský byznys a farmaceutické společnosti by tak přišly o své klienty – pacienty, kteří by už nepotřebovali jejich nákladné léky.
 
Druhá část filmu se zabývá alternativními způsoby léčby rakoviny, které byly díky farmaceutické lobby zakázané. Jako první z nich je představena bylinná směs Essiac. Máte zde možnost spatřit a vyslechnout  René Caisse na sklonku jejího života (0:22:38). Následuje výčet dalších alternativních léčebných postupů. Uslyšíte zde výpovědi mnoha lékařů, kteří alternativní způsoby léčby praktikují, a pacientů, kteří byli tímto způsobem vyléčeni.